UPDATED LATEST 04-07-2022. KL. 12.40. the page and posts are in both Danish and English. 23-02-2022. Frontpage copy www.storbjerg.dk
Hvorfor lyver JYSKE BANK.
Dansk statsborger retter kraftig kritik til:
Finanstilsynet, Folketinget, Retsudvalget, Statsminister Mette Frederiksen, Statsministeriet, Finansmisteret, Domstolsstyrelsen, Advokatsamfundet, Advokatnævnet, Danmarks Nationalbank.
I får alle her i mailen kraftig kritik 03-07-2022. Dels for at ignorer Jyske Banks mange strafbare forhold. Men også for at dækker over denne organiseret kriminalitet, som Jyske Bank bevisligt står bag, og så for at have forholdt jer passive og ikke vil blande jer i Jyske Banks mange lovovertrædelser.
LYT og læs teksten, der står intet om nogle retssag, men blot at Jyske bank er kriminelle, og der nævnes flere lovovertrædelser, og navne på nogle af dem der for Jyske Bank A/S har medvirket til bedrageri.
Hvilket Jyske Banks ansatte 22 juni. ikke vil afvise, og derfor undviger at svare på spørgsmålet, da en kunde spørger direkte om er det sandt det som står på bilen.

Den nye Jyske Bank bil har her klare spørgsmål til Jyske Bank, der kommer nye reklamer på Juli 2022. netop om konkurrencen og Jyske banks plade i det danske samfund.
Carsten Storbjerg Skaarup opfordre alle som da kunden her stiller spørgsmål til de løgneagtige medarbejder. om selv til at gå ind i Jyske Bank, og spøger hvad det er noget, og om det er sandt at Jyske Bank laver bedrageri, dokument falsk, bruger bestikkelse, og fuldmagtsmisbrug samt misbrug af bankens adgang til tinglysningsretten, og meget mere.
Konkurrence er 30 juni udvidet til 9 Premier af 5.000 DKK se mere her på YouTube. Hjælp Jyske Bank med at bevise at denne Bank ikke er en kriminel organisation der laver økonomisk kriminalitet, ved brug af dokumentfalsk, bedrageri, vanhjemmel, udnyttelse, retsmisbrug, bondefangeri, fuldmagtsmisbrug, misbrug af bankens adgang til tinglysningsretten, mandatsvig, bestikkelse.
KONKURANCE Se YouTube video fra 29-06-2022. Der er delt med Jyske Bank i mail.
Jyske Banks medarbejdere på Frederiksberg siger den 22 juni 2022. om denne Jyske Bil, sagen er tabt i landsretten, selv om den ikke er blevet berammet nu.
FOR OS ER DET BARE EN JOKE.
Denne for Jyske Bank joke, om at Jyske Bankbilen for Jyske Bank A/S bare er en JOKE, er delt på flere indlæg som find medarbejder i Jyske Bank som her.

Her 2 Jyske Bank biler 29 juni 2022. Uden for Jyske Banks forretnings vinduer på Gammel Kongevej 136.
Det som Jyske Bank, siger her i optagelsen, fra 22 juni at JYSKE BANK SIGER OM Jyske Bank BILEN, AT DE TAGER DET SOM ER JOKE, Denne sag handler om BØR Jyske Bank have retten til at drive finansiel virksomhed, herunder bankvirksomhed i Danmark.

Jyske Bank medarbejdere siger her 22 juni i denne optagelsen, for os er det bare en joke.
Jyske Banks ansatte på Gammel Kongevej lyver og siger sagen mod Jyske Bank er tabt i landsretten, selv om sagen ikke engang er blevet berammet inu, link til mail med punkt 1-14.
Danmarks måske morsomste Bank, Jyske Bank A/S siger mere om Jyske Bank bilen.

BS-261-2022-VLR.
Storbjerg erhverv mod Jyske Bank i en sag om svig, falsk, ond tro.
Du kan her i denne optagelse fra 22 juni. høre at den ansatte, svare uden om på spørgsmålet, er det sandt hvad der står på bilen, dels vil Jyske Bank ikke svare bankens kunde
Og så lyver Jyske Bank direkte, og det flere gange, som her hvor Jyske Bank siger SAGEN ER TABT I LANDSRETTEN.
Det kunden spørger om er den strafferetligt organiseret kriminalitet som Jyske Bank ved flere medarbejder sammen i forening står bag.
Hvilket Jyske Bank ikke vil tale om, sikkert da Jyske Bank udnytter at de danske myndigheder dækker over bankens strafbare lovovertrædelser, og i den forbindelse har modsat sig efterforskning af Jyske Bank og de personer der som Nicolai Hansen, Jeanett kofoed-Hansen for Jyske Bank A/S startede bedrageriet.
Jyske Bank kan alleræde have lavet en aftale med deres kammarater, at sagen skal afvises, som da Dommer Søren Ejdum der ikke medtog dele af vidners forklaring, da deres forklaringer gik Jyske bank mod.
HØR SAMTALEN 22 juni, hvor Jyske bank siger sagen er tabt i Landsretten, og læs her, at sagen er forslået til hoved forhandling 19 & 20 december 2022.
Sagen der er en civilretlig sag er altså ikke berammet til hoved forhandling, selv om Jysk Bank siges den sag er tabt Landsretten.
Dette er tydelig dokumentation for at JYSKE BANK ER LØGAGTIGE.
FOR OS JYSKE BANK A/S ER JYSKE BANK BILEN BARE EN JOKE.
Finanstilsynet sætter Jyske Bank under skærpet tilsyn, hvis ikke kammerateri er en forhindring for lov og orden i danske banker.

Her 2 Jyske Bank biler 29 juni 2022. Uden for Jyske Banks forretnings vinduer på Gammel Kongevej 136.
Det som Jyske Bank, siger de tager som en joke, er faktisk om Jyske Bank bør have retten til at drive finansiel virksomhed i Danmark.
En joke som Jyske Bank selv siger, Jyske Bank bilen får nu nye reklamer, og det også med reklame for at Jyske Bank ansatte på Gammel Kongevej lyver, og om Bank konkurrencen, og de 8 spørgsmål op til millionen, se hvad Jyske Bank opfatter som en Joke, og vind op til 40.000 DKK.

Jyske Bank reklamer for tour de france i butikken. Men bør fokusere på den konkurrence der omhandler Jyske Banks troværdighed, og omdømme, der er her på YouTube videoen, hvor kunden tilbyder Jyske Bank kan modbevise det kunden skriver på Jyske Bank bilen, om Jyske Banks forretnings metoder.
Som du kunne høre i samtalen juni 2022. sige medarbejderen i Jyske Bank, at sagen alleræde er tabt i landsretten, men dokumentet oven for taler, dokumenter sagen først kommer for retten i 2023.
Jeg har derfor igen 28-06-2022- skrevet til de danske myndigheder og anmoder at den danske stat stopper med at dække over Jyske bank massive lovovertrædelser, herunder mener jeg bedrageri og brugen af dokumentfalsk.
😆
Kunden siger så bagefter, det her er også en joke, og siger så her på YouTube videoen der er optaget 27 juni uden foran Jyske Bank Gammel Kongevej nr 136. Deltag gratis i konkurrencen og tjen op til 40.000 tudende kroner. Jeg har ligeledes delt en mail med denne video mandag aften med Jyske Bank og flere myndigheder, læs MAILEN her i LINKET.
✋😊
Læs her min mail 27-06-2022. til Jyske Bank A/S Juridisk og ledelsen samt til afdelingen på Frederiksberg.
sebastian.dyg.eriksen@jyskebank.dk, og til Koncernledergruppen direktion@jyskebank.dk
Kender du Jyske bank bilen, som her er parkeret udenfor Jyske Bank på Gammel Kongevej 136.
Spørg i Jyske bank om det er sandt hvad der står på bilen, siden ikke en eneste tør tage en konfrontation med Carsten.
Denmark has a major problem with legal certainty, as employees of the National Courts Administration knowingly and dishonestly, and by camaraderie, cover up economic crime, including corruption, which some of the largest Danish companies, including Jyske Bank A/S, are behind.

Man bliver træt af Jyske Banks mange løgne. Kunde i Jyske Bank får hedeslag, og falder sammen foran Jyske Bank på Gammel Kongevej, men vente stadig på svar.
Jyske Banks medarbejdere lyver igen 22-06-2022, da medarbejdere i Jyske Banks afdeling på Gammel Kongevej 136, siger, til den kunde der spørger om det der står på Jyske Bank bilen uden for Jyske Bank, er sandt.
Kunden fortæller at i Jyske Bank på Frederiksberg er være blevet oplyst, at den omtalte verserende sag mellem Storbjerg Erhverv ApS og mod Jyske Bank A/S.
Er tabt 2 gange. både i byretten og landsretten ?.
Men det var ikke det kunden stillede spørgsmål om, kunden spurgte de ansat i banken på Frederiksberg, om det der står på bilen uden for bankens facade er sandt.
JYSKE BANKS MEDARBEJDERE KAN FÅ 44.000 DKK. FOR AT MODBEVISE DET JEG SKRIVER.
Og du kan få op til 40.000 DKK hvis du kan modbevise det jeg skriver, hør hvad jeg siger til Jyske Bank og dig der vil være med i konkurrencen.

Hvorfor mon ingen i regeringen vil medvirke til at stoppe korruption og kammerateri i Danmark. ?. Alle sammen ingure de mange beviser for Jyske Banks strafbare handlinger.
Jeg vil gerne selv spørger Jyske Bank om det der står på Jyske bilen er sandt.
Men Jyske Bank satser vel på at vennerne ved kammerateri, fortsat vil holde hånden over Jyske Bank, og dermed dækker over den økonomiske kriminalitet som Jyske Bank står bag, for på den måde at slå fast at loven gælder ikke for inderkredsen af magtens elite.
Denne her side og dagbogen, altså det jeg Carsten Storbjerg Skaarup skriver er personligt, og det jeg skriver og siger med at Jyske Bank A/S står bag organiseret kriminalitet, hvilket er udført i forening, og derfor skærpende omstændigheder, at politiet ikke må efterforske og retsforfølge kriminelle danske banker er politisk.
Jeg er ikke part i retssagen mellem Jyske Bank A/S og Storbjerg Erhverv ApS, og bede derfor igen Jyske Bank og deres mange medhjælpere samt advokater om, ikke at sammen blande det jeg personligt skriver om den organiserede kriminalitet, som Jyske Bank A/S bevisligt står bag, og den sag som Jyske Banks medarbejdere fortæller til bankens kunder eller gæster er tabt, i byretten og også Landsretten, mig bekendt har den sag slet ikke været til domsforhandlingen i landsretten, selv om der findes Dommere som dækker over Jyske Banks bedrageri, bestikkelse, dokumentfalsk, mandatsvig og Jyske Bank er beskyttet af kammerateri.
Så vent med at sige den sag er tabt i landsretten, til den rent faktisk har været i landsretten
⚖️🤝🏦
Uanset hvad i måtte have aftalt jer imellem.
Vi tager lige billede frem igen.

Vedhæftet billeder i mail til Jyske Bank, 23-06-2022.
Jeg har skrevet til Jyske Banks bestyrelse og direktion samt repræsentantskabet og Jyske Banks juridiske afdeling samt til Lund Elmer Sandager advokater, og beder også CEO Anders Dam om at forholde sig til det jeg skriver.
Læs her den Mail 24-06-2022. Jeg skrev Jyske Bank og deres mange advokater og CEO Anders Christian Dam.
Jyske Banks advokater er her igen OPFORDRET til selv selv at deltage i konkurrencen.
Så kan Jyske Banks advokater også få andel i de 8 x 5.000 DKK for bare at modbevise, det jeg skriver om Jyske Banks bedrageri, dokumentfalsk, vanhjemmel, udnyttelse, retsmisbrug, misbrug af bankens adgang til tinglysningsretten, fuldmagtsmisbrug, mandatsvig.
Med hensyn til det der står på Jyske Bank bilen, og som flere kunder har stillet spørgsmål til Jyske Bank A/S medarbejdere om det er sandt.
Jeg anmoder derfor her igen Jyske Bank om at forholde sig til det jeres kunder spørger jer om, og at Jyske Banks medarbejdere alle sammen sætte sig ind i det jeg skriver at Jyske Bank A/S står bag.
Jeg har fået oplyst at den svig sag Jyske Bank har kørende, ikke har været i landsretten.
Men siden at Jyske Banks ansatte siger den allerede er blevet tabt også i landsretten, kan skyldes at det allerede er blevet aftalt. ?. Læs jeres mail 23-06-2022. Til Jyske Bank A/S koncernen her.
🙈🙉🙊
I’m not for a moment in doubt that I’m right, and this is why everyone wants to shut me up, because I’ll not come here and ruin the good camaraderie that has always governed, who shall comply the law, and who should not comply the law.
Therefore, I here again provoke Jyske Bank, Lundgren’s lawyers, Lund Elmer Sandager lawyers, and the Danish authorities and the perpetrators behind Jyske Bank’s organized fraud.
I would like to pay you up to 40,000 Danish kroner, equivalent to 5,377 € / EUR. or 5,660 $ US dollars. for you who can disprove that Jyske Bank A / S has committed a crime, which the Danish state and Denmark’s national bank know all about, but ingure.

This Jyske Bank car has become a regular advertisement, and a warning against Jyske Bank A/S, which runs a socially harmful business.
And with information that it was at least these. Nicolai Hansen, Jeanett Kofoed Hansen, Casper Dam Olsen, Anette Kirkeby, Birgit Buch Thuesen, Morten Ulrik Gade, Philip Baruch, Anders Christian Dam and more.
Which for Jyske Bank was behind the extensive and organized fraud against the bank’s customer.
as by exploitation, coercion, abuse of power of attorney, abuse of Jyske Bank’s access to the registration court, and by means of several circumstances of document false, as well as having lied to the court.
You can, without paying anything, get 40,000 Danish kroner, corresponding to 5,377 € / EUR. or 5,660 US dollars.
Jyske Bank’s employees can all help clean up Jyske Bank and get a share of the money, are you one of the mentioned find employees in Jyske Bank Banknyt.dk, you get 10% extra.
+4589898989 Jyske Bank A/S

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr som her en svaneunge og planter.
💰
22-06-2022. Mail to
The Danish government through Prime Minister Mette Frederiksen is participating with the Danish politicians in the race to win a fortune, to be able to prove that Denmark’s second largest bank Jyske Bank, led by Anders Christian Dam, is not behind extensive fraud against the bank’s customers, if are not some who can disprove what is written on Banknyt, it paints a clear picture of the Corruption that prevails in Denmark.
💰
Jyske Bank A/S, får her gratis reklame for bankens omfattende og organiseret bedrageri mod deres kunder.
Og så skriver jeg at Danmark har et stort og seriøst problem med korruption og kammerateri.

Jyske Bank laver million bedrageri.
Det er slet ikke til diskussion, hvem tør være den første der tage problemet op, og som det u afhængig milium fra stieg larsson trilogien skrive om det, da den danske befolkning bør vide besked.
Hvem tør sige noget til mine oplysninger, hvem tør sige mig imod 🙂 frem til i dag 22 juni 2022. har ikke en eneste turde skrive om at Jyske Bank står bag massive straffelovs overtrædelser.
Er det konspirations teorier, eller er det sandheden om at kammerateri og korruption reelt styrer Danmark.
Jeg er i gang med en efterforskning af de magtfulde danskere, som reelt styrer Danmark uden om den danske lovgivning, og jeg vil gerne have din hjælp.
Så vil du lave en efterforskning af det jeg skriver og siger, og om jeg tager fejl eller er det jeg skriver sandheden.
Dan Terkildsen fra Lundgrens advokater svarede, efter jeg beskyldte Lundgrens advokater for at have taget mod den bestikkelse som Jyske Bank A/S ved returkommission tilbød Lundgrens advokater, mod ikke at fremlægge mine SVIG og FALSK påstande mod Jyske Bank A/S.
Lundgrens partner Dan Terkildsen påstår hurtigt, at det er konspirations teorier, men ikke en eneste partner i Lundgrens har turde beskylde mig for injurie og bagvaskelse, selv om jeg siden 2019. har skrevet at Jyske Bank A/S ved returkommission har bestukket Lundgrens advokater, til ikke at fremlægge Lundgrens klients sag og påstande mod Jyske bank A/S. i stedet gemmer både Lundgrens og Jyske Banks ansatte sig bag magtens elite.

Hvis du kan modbevise hvad jeg skriver, kan du tjene 40.000 dkk.
KLIK HER og prøv at modbevise hvad jeg skriver.
Du kan få op til 40.000 dkk. altså hvis du kan dokumentere at jeg her på siden lyver, om Jyske Banks brug af de mange strafbare handlinger, og hvis du er den første som kan modbevise det jeg skriver, så bliver du honorereret med op til 40 tussende danske kroner.
Ansatte i Jyske Bank og deres advokater er også velkommen til at deltage.
Hjælp Jyske Bank og Anders Christian Dam hvis du kan modbevis at Jyske Bank har lavet bedrageri, dokumentfalsk med mere, og hjælp Jyske Bank med at politianmelde mig for bagvaskelse og injurie mod Jyske Bank A/S.
Som her i YouTube videoen den 19 maj. 2021. hvor jeg opfordre Jyske bank til at sagsøg mig, eller indrømme bedrageri.
Jeg har tilbudt mange gange som her 3 jun 2021. at holde op med at drille dem kriminelle organisationen, hvis Anders Dam går af, eller hvis Anders Dam ringer og spørger mig.
Kære alle jer i Jyske Bank koncernen, og særligt dig Anders Christin Dam.
Hvis du gerne have at jeg fjerner mine opslag og billeder om Jyske Banks aktiveter, der siden 2016 er delt, så skulle du prøve at tale med mig, mit telefonnummer er +4522227713 jeg vil gerne i dialog og jeg vil tale med dig Anders Dam, og derfor møder du disse sjove kampagner, som her Jyske Bank bilen, og nej det er ikke de super og benzin slugende biler, som Jyske Bank bruger racerkører Jason Watt til at lave reklame med.

Jyske Bank på Vesterbrogade 9, står bag million svindel mod bankens kunde, bedraget er udført sammen med Jyske Bank Helsingør afdeling, hvor flere i dag er flyttet til Jyske Bank Hillerød afdeling og Jyske Bank på Vesterbrogade København.
Svindle er bistået af hovedkontoret Jysk Bank Silkeborg, sammen med Lund Elmer Sandager advokater, og er også hjulpet af Lundgrens advokater. Jyske Bank A/S er en kriminel organisation, se opslag 31-05-2021. Jyske Banks organisation. / Og mailen 31-05-2021. TIL Jyske Banks bestyrelse. LINK. / Er delt i MAILEN TIL Jyske Bank 23-06-2021. LINKET. Se flere reklamer her i linket.
🚓
Jyske Bank i er velkommen til at politi anmelde mig for injurier og bagvaskelse af Jyske Bank A/S, hvis i ønsker at få politiet til at efterforske mine oplysninger og beviser for bankens åbenlyse brug af dokumentfalsk og fuldmagtsmisbrug, mandatsvig, bedrageri og anden strafbar kriminalitet, jeg henviser i øvrigt til de mange YouTube videoer som i ikke har ville kommentere.
Jyske Bank ved Anders Christian Dam du skal naturligvis politi anmelde mig Carsten Storbjerg Skaarup for bagvaskelse af Jyske Bank A/S
Hvis du ikke mener jeg kontinuerligt skriver om er sandheden, og at jeg skriver Jyske Bank koncernen står bag omfattende økonomisk kriminalitet, hvilket er udført i forening.

22-04-2021. Jyske Bank Gl. Kongevej
Banknyt ønsker Lars Stensgaard Mørch og Anders Christian Dam Jyske Bank A/S
Et stort tillykke med købet af Handelsbanken.
Alle med konto i Handelsbanken er efter længere forhandlinger blevet solgt til Jyske Bank.

Jyske Banks nye Direktør Lars Stensgaard Mørch, der blev fyret fra Danske Bank efter hvidvasksag for milliarder, som nu står bag topjob i Jyske Bank, og forventes at blive ny direktør.
Lars Stensgaard Mørch var bankdirektør i Danske Banks koncerndirektion indtil 2018, hvor Lars Mørch som følge af hvidvasksagen måtte forlade posten, altså blev fyret.
Det var Lars Stensgaard Mørch der havde det ledelsesmæssige ansvar for Danske Banks hvidvaskning gennem filialen i Estland, som også fremstår som stærkt medvirkende til købet af Handelsbanken.
Analytikere forventer at Danske Bank får bøde på 10 mia. kr. i forbindelse med den Danske Banks hvidvasksag, som Lars Stensgaard Mørch var ansvarlig for.
Danske Bank har droppet et milliard stort udbytte til deres aktionærer, da the Danish Bank is in initial dialogue with authorities in the USA and Denmark about the money laundering case from Estonia.

Direktør for forretningsstrategi hos Jyske Bank er Lars Stensgaard Mørch som før han selv gik inden han blev fyret var tidligere den ansvarlige chef for Danske Banks hvidvaskning af 1.500 milliarder i Estland. Anders Christian Dam vil have Lars Stensgaard Mørch bliver ny chef for Jyske Bank, hvilket Finanstilsynet ikke vil godkende efter Hvidvaskskandalen i Danske Bank.
Jeg Carsten Storbjerg Skaarup skriver her og flere andre steder at dette omfattende bedrageri som Jyske Bank A/S og aktionærerne nyder godt af, er udført og startede mindst af Nicolai Hansen Jyske Bank Hillerød og Jeanett Kofoed-Hansen Jyske Bank København der begge for Jyske Bank A/S har startet bankens bedrageri, og bag øvrige medvirkende er Lars Aaqvist der idag er ansat i Danske Bank A/S.
Og som med hjælp direkte eller indirekte har fortsat den økonomiske kriminalitet, hvilket Jyske Bank ved at skjule sandheden, og ved bilag’s manipulation, har holdt kunden i en forvildelse, dette ved hjælp af mindst disse nævnte personer, der alle har medvirket direkte eller indirekte, til at dække over Jyske Banks bedrageri, som derfor har kunne fortsætte.

Velkommen i en anderledes Bank, Jyske Bank A/S
Af øvrige medvirkende til Jyske Banks fortsatte bedrageri nævnes her.
Casper Dam Olsen Jyske Bank Hillerød, Anette Kirkeby Jyske Bank Helsingør, Søren Woergaard Jyske Bank Hillerød, Morten Ulrik Gade Jyske Bank Silkeborg, Birgit Buch Thuesen tidligere den grønne slagter i Silkeborg, Philip Baruch Jyske Banks bestyrelse og Lund Elmer Sandager advokater, og samt direktionen Jyske Bank ved mindst Per Skovhus, Niels Erik Jacobsen, Peter Schleidt og CEO Anders Christian Dam der sammen i forening, direkte eller indirekte har medvirket til er udført og dækket over bankens bedrageri, for at fortsætte med at udsætte kunden for økonomisk kriminalitet.

05-02-2018 på vej til Lundgrens og overbringer mappen med bilag til Dan Terkildsen, se også den mail fra 30 januar 2018. Hvor jeg skriver og beder Lundgrens advokat partnerselskab om at indtræde i sag mod Jyske Bank, hvor der er flere forhold af svig.
Lundgrens advokater ved Mette Marie Nielsen siger at vi må stole på Lundgrens advokater gør det de er ansat til.
Emil Hald Vendelbo Winstrøm siger vi fremlægger naturligvis ikke noget undtagen vi er fuldstændig enige, alligevel vælger Lundgrens advokat at fremlægge noget som ikke indeholder nogen af klientens anbringer, og Lundgrens vil ikke give klienten mulighed for at se hvad Lundgrens advokater fremlægger, hvilket Lundgrens advokater efterfølgende også skjulte, og samtidig tilbageholde Lundgrens advokater stadig retsbøger overfor klienten.
Til dette bare ene klageforhold.
At Lundgrens advokater vil ikke udlevere klienten alle Processkrifter fra sagen, er ikke en overtrædelse af god advokat skik, udtaler de 5 medlemmer af advokatnævnet enstemmigt.
En afgørelse som advokat nævnets formand Martin Lavesen bakker op om, og understreger at afvise at offentliggørelse af kendelsen, da advokatnævnet jo har frikendt Lundgrens advokater for alle 27 klage forhold som du kan læse mere om i dette LINK.
Her med henvisning til bare 2 klageforhold.
At ansatte i Domstolsstyrelsen er direkte medvirkende til at bekæmpe retssikkerhed og modvirke retfærdighed for den danske befolkning.
Som da den ansatte Højesteretsdommer Kurt Rasmussen som formand for advokatnævnet, understreger at det ikke er en overtrædelse af god advokat skik at en advokat ikke fremlægge klientens anbringer.
Og det er heller ikke en overtrædelse af god advokat skik, at en advokat ikke vil udlevere klienten kopier af sagens processkrifter.
Advokatnævnet ved Højesterets dommer Kurt Rasmussen, skriver i sin afgørelse at klienten må stole på advokaten.
Og skriver også at det ikke har nogen betydning for et habilitet problem, at der i Lundgrens advokater er flere ansatte, der skal hjælpe med at fremlægge klientens svig falsk anbringer mod Jyske Bank, samtidig med at andre advokater i Lundgrens advokater hjælper Jyske Bank med rådgivning i en handel til 600 millioner danske kroner.
Eftersom Domstolsstyrelsen ved, at de ansatte i Domstolsstyrelsen der modarbejder retfærdighed og modvirker danskernes retssikkerhed, og at Domstolsstyrelsen og Justitsministeriet ikke regere på disse oplysninger.
Som at Domstolsstyrelsen har ansat Højesteretsdommer Kurt Rasmussen, som bevidst og u-hæderlige dækker over at Lundgrens advokater reelt er blevet bestukket til at skade klientens sag mod Jyske Bank A/S
Kurt Rasmussen som må formodes at kende lovgivningen har mulighed for at sige mig i mod, Kurt Rasmussen kan også politi anmelde mig for injurier og bagvaskelse af Kurt Rasmussen selv.
Dommer Kurt Rasmussen kan ikke blive afskediget, da han er urørlig, og kan derfor fortsætte med, at ved kammerateri dække også over andres lovovertrædelser.
Uanset dette her er under ansættelsen i advokatnævnet, så er det en skandale for retssikkerheden og for alle i Danmark, at disse her nedenfor nævnte, reelt har hjulpet Jyske Bank med bankens bedrageri, ved at hjælpe og dækker over de korrupte Lundgrens advokater.
SÅ JEG NÆVNER OGSÅ HØJESTERETS DOMMER KURT RASMUSSEN, / JENS STEEN JENSEN FRA KROMANN REUMERT ADVOKATER, / BIRGITTE FRØLUND FRA HORTEN ADVOKATER, / RIKKE SKADHAUGE SEERUP KROGSGAARD FRA FORBRUGERKLAGENÆVNET OG HENRIK HYLDETOFT FRA DANSK ERHVERV
SAMT MARTIN LAVESEN FRA DLA PIPER ADVOKATER BAKKER
Derfor nævner jeg advokatnævnet som medvirke til organiseret kriminalitet, uanset de ikke direkte er medvirkende, men ved at dække over at Jyske Bank reelt har købt Lundgrens advokater for at disse ikke måtte fremlægge klientens svig påstande mod Jyske Bank, er advokat rådet indirekte medvirkende til at modvirke retfærdighed og hjælpe til at Jyske Bank’s mange strafbare handlinger kan fortsætte, også i fremtiden.

Bilag 115. s.1-4. 44 sider. henviser til at Lundgrens ikke svare klient, intet må fremlægges uden klientens godkendelse, svig og falsk. manglende retssikkerhed.

Jeg ansatte Lundgrens advokater første til at føre en Svig og Falsk sag mod Jyske Bank, Jyske Banks advokat opdager hurtigt at Lundgrens advokater er blevet ansat til at føre Svig og Falsk sag mod Jyske Bank, hvorfor Jyske Bank også ansætter Lundgrens advokater, så de skal modarbejde klientens anbringer mod Jyske Bank bliver fremlagt.

Hvem bestemmer hva klientens sag handler om, og hvad der skal fremlægges, Klienten eller advokaten som skal hjælpe klienten, dette er det som klagen over Lundgrens handler om. 21 januar 2019. Skriver Lundgrens ved Karoline Stampe Eriksen.
Jeg noter at vi sender mail vedr. SVIG SAGEN til denne mail, du kan læse de fleste mails i klagen over Lundgrens her, hvor Lundgrens blever anmodet om at fremlægge flere forhold af SVIG. og så selv vurdere om Lundgrens advokater er lidt korrupte eller Lundgrens er meget korrupte, hvilket Dan Terkildsen bliver stillet spørgsmål om i retten.
At Lundgrens advokater alligevel arbejder for sagsøgte Jyske Bank A/S, og skjuler dette over for klienten her, understøtter blot at Lundgrens arbejder for at skade klientens sag mod Jyske Bank A/S, hvilket står meget klart BLAG 134. 2 september 2019. hvor Lundgrens på side 2. i processkriftet skriver at klienten har indgået en swap, den 16-07-2008. med Jyske Bank A/S og dette på trods af klienten kontinuerligt skriver at denne er FALSK. også med henvisning til aftalelovens bestemmelser om ugyldighed.
Da Lundgrens 2. september 2019. fremlægger det stik modsatte, af det svig som klienten skriver og siger Lundgrens skal fremlægge, og samtidig skjuler dette overfor klienten , bør Lundgrens Dan Terkildsen slet ikke have lov til at virke Som advokat.
Eksempelvis i 27-08-2019. BILAG 115. også som 06-12-2018- Bilag 40. det kan da ikke misforståes, men det korrupte advokatfirma inquirer klienten, og ændre også klientens påstande.
Lundgrens fremlægge i deres Processkrift 2. Den 2/9-2019. BILAG 134. at klienten 16-07-2008 har indgået en swap med Jyske Bank.
Selv om klienten gentagende og kontinuerligt over for Lundgrens advokater, har fremlagt det modsatte, som eksempelvis ved BILAG 106. 11/8-2019. AT SWAPPEN 16-07-2008 PÅSTÅS FALSK.
HVILKET LUNDGRENS ANSATTE VED MINDST DISSE
Mette Marie Nielsen, Emil Hald Vendelbo Winstrøm, Pernille Hellesøe, Sebastian Lysholm Nielsen, Jens Grunnet-Nilsson, Karoline Stampe Eriksen og Dan Terkildsen alle disse 7 eller 8. er bevist om, at klienten påstår denne påståede at være falsk, og lavet ved hjælp af dokumentfalsk, samt at Jyske Bank A/S var i Ond Tro.
At Jyske Bank var i OND TRO skulle Lundgrens jo også fremlægge, men når Lundgrens indirekte arbejde for modparten, for at skuffe i retsforhold, ville Lundgrens heller manipulere med klientens sag, for at gøre mere nytte for Jyske Bank A/S og sikkert få flere opgaver for banken.
At Jyske Bank A/S har været i OND TRO, understøttes af det kommende Processkreift 5. hvori det bliver fremlagt at Jyske bank, som forsøgte at få en underskrift på denne swap 16-07-2008. efterfølgende, både LINK. 24 -07-2008. og igen LINK. 30-07-2008. Ingen af disse ens dokumenter 16-07-2008. 24-07-2008. 30-07-2008. er blevet underskrevet, derudover løj Jyske Bank også at lånet 4.328.000 for swappen var Hjemtaget LINK. hvilket ses i dette her dokument. og så om lagt hvilket ses i dette her LINK. Sagens Bilag D. også dette skulle Lundgrens fremlægge, men som de korrupte advokater Lundgrens er, ville Lundgrens partner noget andet, hvorfor de involverede medarbejdere i Lundgrens ikke svarede klienten, og fremlagde noget andet.
Når Lundgrens advokater, selv efter Klienten 21/8-2019. klagens BILAG 110. & BILAG 111. har anmodet Domstolen om at få aktindsigt, eftersom Lundgrens advokater skjuler både retsbøger, og tilbageholder processkrifter over for klienten, altså Lundgrens vil ikke udlevere klienten kopi af retsbogen, så som kopi af LINK. Processkrift B. Og også LINK. Processkrift 2. 02-09-2019. Bemærk det fremhævet på side 2. ikke er ens med hvad klienten skriver BILAG 106. 11/8-2019. og den 27-08-2019. BILAG 115.
Klienten ved dels ikke at Lundgrens advokater er korrupte, og klienten ved heller eller hvad der bliver fremlagt i sagen, da Lundgrens advokater ikke vil svare klienten, eller for den sags skyld dele processkrifter med klienten, Lundgrens vil selv bestemme, og samtidig holde klienten helt ude af sagen, Dan Terkildsen og den løgnagtige advokat Philip Baruch fra Lund Elmer Sandager bestemmer hvad der skal frem, og hvad der skal skjules.
Øvrige medvirkende til at dække over Jyske Banks bedrageri er Lundgrens advokat partnerselskab, og grundet den bestikkelse Jyske Bank A/S betalte Lundgrens advokater, som derfor ikke fremlagde klientens svig og falsk anbringer mod Jyske Bank A/S, nævne jeg dem jeg kan se har været direkte indblandet.
Dan Terkildsen Lundgrens advokater, Mette Marie Nielsen der i dag er ansat som advokat i Danske Bank A/S, Emil Hald Vendelbo Winstrøm der idag er ansat som advokat i Rambøll rådgivende ingeniører firma, Pernille Hellesøe Lundgrens advokater, Sebastian Lysholm Nielsen Lundgrens advokater, Jens Grunnet-Nilsson Lundgrens advokater, Karoline Stampe Eriksen Lundgrens advokater.
Denne Link er en print venlig version af forsiden som den så ud 29-05-2022. og her link til en tidligere anvendt forside 10-06-2022. DU KAN MED FORDEL BRUGE GOOGLE SOM VIST HER I LINK, når du søger oplysninger om Jyske Banks forretnings metoder..
Hvis du har spørgsmål så kontakt mig Carsten Storbjerg Skaarup her Telefon. +45 2222 7713. eller på min private Facebook,

Det er en udfordring at være kunde i Jyske Bank, der beviseligt står bag omfattende svindel mod bankens kunder, dette her er en reklame for Jyske Bank. Vil du vide mere om den organiserede kriminalitet Jyske Bank står bag, så tag 1 time fri, og læs den tidliger forside 10-06-2022. fra banknyt.dk her.
To the press, if you will write about the corruption and the criminal Danish banks that govern Denmark, which the Danish authorities, including the Danish Financial Supervisory Authority cover.
So feel free to ask me, and you can always contact me for example here by email or on mobile +45 22227713.
Carsten Storbjerg Skaarup, Soevej 5. 3100 Hornbaek.
Og i kommer hvis i mener jeg lyver, men det kan i jo ikke, for i ved alle sammen udmærket godt at jeg har skrevet sandt.
Når jeg skriver for neden at jeg gerne vil have at Jyske Bank hjælper mig med at tage billeder af Sol opgang, solnedgang, dyr, natur med mere, frem for af Jyske Bank og Jyske Bank Bilen, så er det en anmodning om at Jyske Bank hjælper mig til at blive bedre til fotografering, og til at lave noget andet end at drille jer alle sammen, vil i hjælp mig også til at vi i fællesskab får ryddet op i mine mange opslag med billeder og videoer.

Solnedgang over Langebro i Ålsgårde.
Billedet er taget fra Helsingør 11 Juni 2022.
Kære alle sammen, og det er særligt til dig CEO Anders Christian Dam, hvis du og i andre ønsker det, vil jeg gerne fjerne disse billeder, og stoppe med at drille jer, for syntes Jyske Banks repræsentantskab og bestyrelsen i Jyske Bank samt Jyske Banks mange aktionærer og jeres sammen arbejdes partnere ikke, at det her har været morsomt længe nok.

Handler det for CEO Anders Dam mere om at få så mange penge ud af bankens kunder, til aktionærerne som ATP. end at have glade kunder i Jyske Bank, og er Jyske Banks troværdighed ligegyldigt, bare den danske stat står bag, og støtter den omfattende kriminalitet som Jyske Bank A/S udsætter deres kunder for.
Jeg forsøger her at komme i kontakt med Jyske Bank A/S.
Jeg ønsker vi får talt sammen, og finder ud af hvad der gik galt, så får vi stoppet mine sikkert ganske morsomme kampagner og kommer videre.
Kære sammen i Jyske Bank i skal bare have samme ønsker som mig, så laver vi en aftale om at jeg nok skal slette de opslag jeg kan, og så skal jeg heller ikke tale mere om det her, og da det kun er mig der taler, er det vel en smal sag for Jyske Bank at være med til at løse.

Når hverken Statsministeriet, Finansministeriet, Danmarks Nationalbank eller Finanstilsynet vil referere på dokumentation for Jyske Banks bedrageri.
Så er det svært at stoppe bankers kriminalitet og den korruption der findes og styrer Danmark.
Here is the short introduction, the story of the little Dane who alone tries to fight the corruption and camaraderie, that has infiltrated the Danish authorities far and wide in the Judicial Service, an impossible battle for one man who wants everyone to be equal before the law, but such is not the case in denmark.
If you want a copy of the extract BS-402/2015-VIB about Den danske Bank, Jyske Bank’s million scams, send me an email at carsten.storbjerg@gmail.com with your information and you will get a LINK to dropbox. KLIK HERE.
Here you will find the verdict in the case BS-402/2015-ViB. Included in text and link.
LINK to the extract BS-402/2015-VIB

Døren i baggrunden er indgangen til den kriminelle Jyske Bank, hvilket flere kender bedre som den grønne slagter, der ikke lader et stykke kød tilbage.

Et par af dem som har besøgt den Grønne Slagter, mærker at medarbejderne i Jyske Bank på Gammel Kongevej kikker ud på dem.
Husk Humoren når Jyske Bank bedrager dig.
If you read more you will discover how corrupt denmark is.
Du læser her i min private dagbog ✍️ med sandheden om danske bankers magt og ret til at overtræde straffeloven samt mange andre love, og det helt uden risiko for efterforskning og retsforfølgning, hvilket er politisk besluttet at dække over, selv Domstolsstyrelsens ansatte som Højesterets dommer Kurt Rasmussen, dækker over Bankers brug af bestikkelse.

Et stemningsbillede sendt 8 juni. til Jyske Bank, Domstolsstyrelsen, Statsministeriet, Finansministeriet, Finanstilsynet, Justitsministeriet, Nationalbanken, Folketinget med flere.
Hvad vil i stille op med den økonomiske kriminalitet som Jyske Bank A/S står bag.
Jeg har ikke gjort andet end at drille Jyske Bank og opfordrer til dialog og samtale, så min små morsomheder kan stoppe.
Skal vi mødes og få talt sammen, måske om Jyske Banks problem med at overholde lovgivningen.

Skeletterne i Jyske Bank bilen lige udenfor døren til Jyske Bank A/S er blevet trætte.
IF you just can give me a reason, why no one governs or responds to the information and notices, to the Danish authorities, and the lawyers of which at least Lundgrens is corrupt.
And who either directly or indirectly contribute to the extensive and organized crime to which Danish banks expose their customers.
This is to a lesser extent about the fraud Jyske Bank is demonstrably behind, but will also be about the corruption or the camaraderie that governs Denmark, about who decides who and which Danish companies should not pass the legislation.
Jeg savner den journalist der ikke er bange for Jyske Bank A /S og deres magtfulde lobby af kammerater, og dig som tør skrive om det jeg skriver her på siden, i kan jo bare hjælpe Jyske Bank A/S hvis jeg ikke har skrevet sandheden.
Jeg stiller gerne selv op til interview, og svare på spørgsmål om det jeg skriver her på Banknyt.
Hvis der er nogle af jer som ønsker at være med til at stoppe det kammerateri, som er ødelæggende for et påstået retssamfund, når kammerateri og korruption er et direkte angreb på danskernes retssikkerhed og modvirker retfærdighed, så hjælp mig.

Kan i huske det første billede i november 2015. fik tilsendt af min bil i Jyske Bank, inde på Vesterbrogade nr. 9.
Det startede som sjov, og var meget grænseoverskridende for mig, men i dag kender jeg sandheden, og har beviser for det jeg skriver, og derfor tør i heller ikke sige noget til mig.
I HAR ALLE SAMMEN MODTAGET DOKUMENTER DER UNDERSTØTTER MINE ANKLAGER MOD JYSKE BANK A/S, ENTEN VED LINK MAIL ELLER BREV.
Og hvis der er nogle af jer som ønsker mere, eller bare bilag’s dokumentation for mine påstande, så skriv til mig hvad du ønsker at modtage, mine kontakt oplysninger er Min mail adresse. eller min mobiltelefon. +45 2222 7713.
Min fortælling handler om da Jyske Bank A/S koncernen valgte at bestikke Lundgrens advokat partnerselskab til at modarbejde retfærdighed, for at ville skuffe i retsforhold, og mod klientens instrukser valgte Lundgrens at fører en sag, kun om dårlig rådgivning mod Jyske Bank A/S.
En sag som Lundgrens med 100 % sikkerhed ville tabe, i det Lundgrens undlod at fremlægge Jyske Bank’s brug af svig, falsk, og fremlagde heller ikke, at Jyske Banks ansatte har været i ond tro, og har misbrugt en bortfaldet fuldmagt, og lavet bilag’s manipulation, disse anbringer tilbageholdt Lundgrens for retten, for ikke at fremlægge at dette afbryder forældelsesfrist problematikken.
Lundgrens fortæller heller ikke klienten, at Lundgrens advokater kun vil fører en sag om dårlig rådgivning, og fortælle ikke hvilket negative konsekvenser det vil have for sagens forældelsesfrist, men eftersom Jyske Bank har betalt Lundgrens skjult returkommission for at tabe sagen mod Jyske Bank, er grunden ganske enkelt.
Lundgrens advokater der også bevidst og u-hæderlige, valgte at tilbageholde retsbøger og flere processkrifter for klienten, både sagsøger’s også sagsøgte’s processkrifter, Lundgrens er fuldstændig ligeglad med hvad klienten må have af anbringer.
Det handler om at Lundgrens advokater har taget mod bestikkelse fra Jyske Bank, mod tilgengæld ikke at fremlægge klientens anbringer mod Jyske Bank.
Advokatnævnet’s medlemmer der arbejder i Domstolsstyrelsen, Kromann Reumert advokater, Horten advokater, Dansk Erhverv og forbruger klagenævnet, udtaler at Lundgrens advokater selv bestemmer, hvad klienten må få fremlagt.
Og at
Klienten har heller ingen som helst krav, har på at få udleveret processkrifter, som Højesterets dommer Kurt Rasmussen og de 4 andre medvirkende sagde, du må stole på Lundgrens, og så er det også ligegyldigt at Sagsøgte Jyske Bank A/S har ansat sagsøger’s advokat firma “Lundgrens” til en million opgave, når bare det ikke er den samme partner der rådgiver.
Af samme grund ville Lundgrens heller ikke svare på mine henvendelser, og mine spørgsmål om Lundgrens advokater har arbejdet for Jyske Bank, altsammen er fremlagt og dokumenteret for advokatnævnet, som udgangspunkt bruger udnyttelsen og kammerateri, for at dække over Lundgrens advokater og det at Jyske Bank har bestukket Lundgrens advokater.

Lundgrens advokater er korrupte, så enkelt kan det skrives.
Jyske bank gør meget ud af at henvise til tidligere højesteretsdomme om forældelsesfrist, hvilket er problematikken som Lundgrens ikke nævner med et eneste ord, efter at Jyske Bank klart har betalt Lundgrens advokater millioner af kroner i bestikkelse, for netop at tabe sagen mod Jyske Bank A/S
Der er klaget over Lundgrens hvilket du kan læse alt om her i linket med klagen fra 05-06-2020.
Du kan også læse hvordan dommere og advokater angriber danskernes retssikkerhed, og ved kammerateri disse 5 medlemmer af advokatnævnet dækket over de korrupte Lundgrens advokater.
DU KAN LÆSE KLAGEN HER I LINKET, OG SE ALLE BILAG.
OG SÅ FÅ EN FORSTÅELSE FOR HVAD ADVOKAT RÅDET VED HØJESTERETS DOMMER KURT RASMUSSEN, / JENS STEEN JENSEN FRA KROMANN REUMERT ADVOKATER, / BIRGITTE FRØLUND FRA HORTEN ADVOKATER, / RIKKE SKADHAUGE SEERUP KROGSGAARD FRA FORBRUGERKLAGENÆVNET OG HENRIK HYLDETOFT FRA DANSK ERHVERV ALLE SAMMEN MENER, IKKE ER OVERTRÆDELSER AF GOD ADVOKAT SKIK
HVILKET OGSÅ MARTIN LAVESEN FRA DLA PIPER ADVOKATER BAKKER OP OM.
Jeg skriver her hvordan Højesteretsdommer Kurt Rasmussen fra domstolsstyrelsen, Jens Steen Jensen fra Kromann Reumert, Brigitte Frølund fra Horten advokater, Rikke Skadehauge Seerup Krogsgaard fra Forbrugerklage nævnet, Henrik Hyldetoft fra Dansk Erhverv på vegne af advokat nævnet har deres opfattelse af god advokat skik. og at disse personers opfattelse af hvad der er god advokatskik, eller ikke er en overtrædelse af god advokatskik, er direkte undergravende virksomhed mod hvad der skulle være en retsstat.

Velkommen til lokalbanken.
Vi hjælper dig med at finde den medarbejder du søger i Jyske Bank.
Hvis nogle vil påstå Danmark ikke er styret ved korruption og kammerateri, så kom frem, hvis i ved dette er et faktum og derfor ikke tør sige mig i mod, skal i bare selfølgelig bare gemme jer alle sammen, og håbe at der ikke er nogle som følger med.
Hvis i alle sammen Folketinget, Regeringen, Statsministeriet, Justitsministeriet, Domstolsstyrelsen, Finansministeriet, Statsadvokaten, Rigspoliti chefen, Danmarks Nationalbank, Advokatsamfundet, Advokatnævnet, og mange flere som jeg har sendt flere mails til, ikke ønsker at stoppe den korruption og det kammerateri, jeg skriver er landsskadelig virksomhed for Danmark og Danskernes retssikkerhed.
SÅ SKAL I BARE FORTSÆTTE MED AT INGURE MINE HENVENDELSER.
Jeg omtaler i mine mange YouTube videoer problemstillingen med korruption i Danmark, samt også i facebook opslag på div sider som denne, og også på min private Facebook, desuden skriver jeg også på Twitter, jeg har skrevet mange mail til Jyske Bank og myndighederne som her 8 Juni.
🤐
Og også denne her nu delte mail fra 5 og 7 juni.
Ikke en eneste gang har nogle svaret.
✍️
Når jeg skriver og siger GENTAGNE, Danmark har et stort problem med korruption og kammerateri samt magtmisbrug som modvirker danskernes retssikkerhed og retfærdighed, er i så alle sammen ligeglade, da i selv bruger kammerateri som vennetjenester, for at selv at have noget til gode.
Jeg beder derfor igen ved denne Mali 10-06-2022. Jyske Bank Anders Christian Dam om dialog, og gør den danske stat og regering ved Statsminister Mette Frederiksen opmærksom på, at det er et stort problem når myndighederne ved passivitet og kammerateri, ingurer deres viden om at Jyske Bank A/S står bag omfattende kriminalitet mod bankens kunder.
✍️
Og som jeg skrev her i mailen 30 maj 2022. med en del bilag, fælles for alle kontakt forsøg, så vil ikke en eneste responderer på mine henvendelser, syntes i ikke selv det er underligt.

Jyske banks ledelsen satset på at få koncernens bedrageri forældet, imens Jyske Bank fortsat bedrager deres kunde.
The Danske Bank Jyske Bank in Birkeroed. Birkerød Denmark Jyske Bank where the fraud against the bank’s customer began back in 2008/2009 and with the help of Jyske Bank’s branch at Vesterbrogade in Copenhagen.
I challenge you CEO Anders Christian Dam, are you still afraid to meet me, and take a confrontation and duel with me, about what I write is the truth, a duel of true and false.
Do you CEO Anders Dam dare to meet, and duel on your and Jyske Bank’s survival.

Jyske Bank bilerne.
HVEM TØR TAGE EN DIALOG.
ELLER
HVEM TØR TAGE KONFRONTATION MED MIG.
It is unhealthy for the Danish government that the state allows banks to commit crime, and covers it.
Det Sandt hvad jeg skriver. 🤫
Når jeg skriver og siger gentagne at:
Jyske Bank Lyver.
Jyske Bank laver Bedrageri.
Jyske Bank Laver Mandatsvig.
Jyske Bank laver Retsmisbrug.
Jyske Bank bruger Bestikkelse / Returkommission.
Jyske Bank laver Vanhjemmel.
Jyske Bank bruger Udnyttelse.
Jyske Bank laver Fuldmagtmisbrug.
Jyske Bank misbruger bankens adgang til tinglysningsretten.
Jyske Bank laver Dokumentfalsk.
Jyske Bank laver Bondefangeri.
Så er det den rene sandhed om Jyske Banks fundament.

Jyske Banks nye Direktør Lars Stensgaard Mørch, der blev fyret fra Danske Bank efter hvidvasksag for milliarder, som står bag topjob i Jyske Bank, og forventes at blive ny direktør.
Lars Stensgaard Mørch var bankdirektør i Danske Banks koncerndirektion indtil 2018, hvor Lars Mørch som følge af hvidvasksagen måtte forlade posten, altså blev fyret.
Det var Lars Stensgaard Mørch der havde det ledelsesmæssige ansvar for Danske Banks hvidvaskning gennem filialen i Estland, som også fremstår som stærkt medvirkende til købet af Handelsbanken.
Analytikere forventer at Danske Bank får bøde på 10 mia. kr. i forbindelse med den Danske Banks hvidvasksag, som Lars Stensgaard Mørch var ansvarlig for.
Danske Bank har droppet et milliard stort udbytte til deres aktionærer, da the Danish Bank is in initial dialogue with authorities in the USA and Denmark about the money laundering case from Estonia.

Politiets opgave er at føre kontrol med, at lovene overholdes, og at skride ind over for de lovovertrædelser som den danske befolkning måtte stå bag, ved efterforskning og straf forfølgning sørger for at Loven overholdes.
Det er også rigspolitichefen og statsadvokatens opgave, at sørger for at Politiet dække over den organiseret kriminalitet og de forbrydelser som eksempelvis Jyske Bank koncernen står bag.
Jyske Bank og CEO Anders Dam i har en enestående mulighed for at politianmelde mig Carsten Storbjerg, for bagvaskelse af Jyske Bank A/S. Hvilket jeg gentager at jeg igen opfordre Jyske Bank A/S og alle jeres bagmænd til, POLITI ring 114.
Men det skal i naturligvis ikke gøre, hvis Jyske Bank og jeres bagmæng fra ledelsen og repræsentantskabet mener at jeg Carsten Storbjerg siden 2016. har skrevet sandheden om Jyske Bank og fundamentet i Jyske bank.
Jyske Bank og CEO Anders Christian Dam er gentagende gange blevet opfordret til at politianmelde mig Carsten Storbjerg for injurier, og bagvaskelse af Jyske Bank A/S, hvis Jyske Bank ikke har lavet dokument falsk og bedrageri, for de har vel styr på deres bilag.
YouTube videoer, og her en video fra 18 maj 2021, hvor jeg opfordre Jyske Bank til at føre en injurier sag, og siger det kan give op til 2 års fængsel.
JEG OPFORDRE IGEN I DAG. 18 MAJ 2022. I EN MAIL LINK. AT ALLE I JYSKE BANK A/S.
BESTYRELSEN
OG
REPRÆSENTANTSKABET.
SAMT DERES ADVOKATER SOM PHILIP BARUCH, MORTEN ULRIK GADE, OG ALLE I JYSKE BANKS JURIDISKE AFDELING, OM AT POLITI ANMELDE MIG FOR INJURIER OG BAGVASKELSE AF JYSKE BANK A/S.
ALTSÅ HVIS DET JEG SKRIVER OG SIGER OM JYSKE BANKS OMFATTENDE KRIMINALITET IKKE ER SANDT.
Mit navn er Carsten Storbjerg Skaarup, jeg bor på Søvej 5. 3100 Hornbæk.
Mit telefonnummer er +4522227713 i kan bare kommer hvis i mener jeg lyver.
Og enten så gør Jyske Bank følgende.
-
Jyske Bank Politi anmelder mig, for injurier og bagvaskelse af Jyske Bank A/S
-
Holder kæft fordi jeg skriver sandheden, om Jyske Banks forretnings metoder.
-
Ringer til mig på +4522227713 og beder mig om at stoppe mine tiltagende kampagner, og små drillerier mod Jyske Bank, og dem der har medvirket, direkte eller indirekte til Jyske Banks organiseret bedrageri.
-
Ignorer mig og kæmper for at beholde hvad Jyske Bank A/S ved brug af dokumentfalsk, mandatsvig, fuldmagtmisbrug, bedrageri med mere har stjålet.
Det er CEO Anders Dam
ledelsen og
repræsentantskabet
Som bestemmer hvad Jyske Bank A/S står for.
Da dette her er min private dagbog, skriver jeg det jeg tænker en del på.
Jeg kan ikke hamle op med korruption og kammerateri helt op i myndighederne herunder Statsministeriet, Finansministeriet, Finanstilsynet, Justitsministeriet og Domstolsstyrelsen samt Rigspolitiet, som styre hvem der i Danmark skal overholde lovgivningen.
Det er klart at den danske stat ved folketinget, samlede set ikke ønsker at danske banker som bevisligt laver kriminalitet bliver straffet, efter det i 2013 blev aftalt at de største danske banker ikke måtte gå konkurs.
Anders Christian Dam og alle jeres venner, som dækker over den økonomiske kriminalitet, hvilket jeg i flere år har skrevet Jyske Bank A/S ved mange medarbejder og advokater sammen i forening står bag, hvis dette ikke er sandheden så står jeg til 2 års fængsel ifølge lovgivningen om bagvaskelse.
Straffelovens § 267. og § 268.
Derfor siger jeg igen i kan bare anmelde mig til politiet, hvis i alle sammen har rent mel i posen.
Hvis jeg har ret står Jyske Bank og flere ansatte og medvirkende til bankens bedrageri til en strafferamme på op til 8 års fængsel.
Da der er tale om bedrageri der er udført af flere sammen i forening, er det skærpende omstændigheder.
Under særdeles skærpende omstændigheder kan straffen overstige den højeste strafferamme på 8. år.
Denne her sag handler om Jyske Bank er kriminelle og skal have frataget bankens tilladelse til at drive bankvirksomhed i Danmark.
Og siden handler i høj grad om hvor langt de danske myndigheder vil gå for at dække over en bank alle ved laver bedrageri og anden kriminalitet.

Det kan koste din virksomhed eller dit hus at stole på Jyske Bank A/S, her set fra Jyske Bank på Gammel Kongevej 136.
Når jeg skriver at mindst disse instanser og myndigheder som Finanstilsynet, Justitsministeriet, Domstolsstyrelsens medarbejdere, Finansministeriet, Danmarks Nationalbank, medlemmerne Folketinget, Regeringen og Mette Frederiksen, Statsministeriet, Advokatsamfundet, Advokatnævnet, Rigspolitichefen, Statsadvokaten alle sammen er bekendt med mine anklager mod Jyske Bank for organiseret bedrageri.
Hvis jeg ikke har ret i det jeg har skrevet og delt på videoer, som her på YOUTUBE, så kan i alle sammen gå sammen og lave en politianmeldelse med henvisning til Straffelovens § 267. og § 268.
I kan også vælge at gøre som hidtil.
🙈🙉🙊
Og håbe på jeg bliver træt, men det kommer ikke til at ske.
Hvis jeg har ret i det jeg har skrevet som i de 2 links herunder. så skal Jyske Bank A/S fratages retten til at drive Finansiel virksomhed i Danmark.
Dette problem kæmper de danske myndighederne ved kammerateri for at undgå, også selv om der er undergravende virksomhed for et samfund der påstås at være reguleret af love og regler, men som her ved kammerateri og politisk sættes ud af kraft.
Korruption længe leve.

Jysk Bank troede aldrig at bankens bedrageri ville blive opdaget, men bankens kriminelle bande medlemmer glemte en vigtig detalje.
I disse opslag kan du læse mere om den korruption der er undergravende virksomhed for det retssamfund Danmark påstår at være.
På den tidligere forside. Banknyt.dk.
Og som her.
På den tidligere forside. Storbjerg.dk.
Jeg indestår for alle oplysninger er sande, og ellers så må i komme til mig og bede mig om at rette eventuelle småfejl.

Her er et rigtigt godt tilbud til dig Anders Dam og Jyske Bank.
If powerful people like judges, the Public Prosecutor, the Chief of the National Police abuse their power and their position to prevent justice through camaraderie and stop an investigation and prosecution of large Danish companies like here Jyske Bank, is it then legal ?. that it is the same people who cover each other, is probably not a reason why I must not ask you who know anything about the law.
Jeg har tidligere haft nok, 2 korrupte advokater, hvor Lundgrens advokater er den værste, disse Lundgrens har modarbejdet min sag mod Jyske Bank blev fremlagt for domstolen, og jeg har derudover kendskab til 2 dommere hvoraf den ene er Højesterets dommer Kurt Rasmussen, der også må være korrupt eller være bedste kammerater med Jyske Bank, har dækket over at Jyske Bank bruger bestikkelse.
Jeg spørger her om der findes nogle dommere, som ikke dækker over den kriminalitet der udføres af danske banker, med henvisning til den kriminelle Jyske bank, hvilket jeg har bevis for, og dette er beviser som jeg har delt med myndighederne og politikerne, der ikke vil svare.
Spørg dig selv hvorfor ikke en eneste politiker eller myndighed vil svare mig Carsten Storbjerg Skaarup på mine henvendelser om Jyske Banks mange strafbare lovovertrædelser, eller på et eneste af mine spørgsmål, som disse 3. Herunder fra 30-10-2021.
Spørgsmål 1.
Gælder loven for danske banker. ?
NEJ
☠
Spørgsmål 2.
Skal danske banker overholde alle love. ?
NEJ
☠
Spørgsmål 3.
Hvis loven af en bank bliver overtrådt, og overtrædelserne er beskrevet i straffelovens bestemmelser som strafbar handling.
Er danske banker så fritaget for strafansvar, efterforskning og strafforfølgning. ?
JA
📣☠💣☠📣
Og hvorfor den danske stat og regeringen dækker over den korruption og det kammerateri der styrer Danmark, og som ledes af magtfulde personer, så som myndighedspersoner med tråde i Statsministeriet, Retsudvalget, Domstolsstyrelsen samt Finanstilsynet og Rigspolitiet med flere.
Hvilket blandt andet sker ved hjælp af nogle de mest magtfulde advokater og organisationer i Danmark, her med henvisning og tråde til den danske Frimurerloge.
Hvorfor mon ikke en eneste af disse mægtige medlemmer har turde at svare mig, eller tage en konfrontation med mig.
19 september 2021. Lavede jeg disse 3. korte videoer, og delte dem på YouTube, i valgte også dengang at ingure mig, jeg siger at Jyske Banks administrerende direktør Anders Christian Dam skal sætte sig mandat frit, så stopper jeg med min videoer.
Video nr. 1. Tid 1.09 minutter.
Video nr. 2. Tid 1.47 minutter.
Video nr. 3. Tid 1.33 minutter.
I er alle sammen mere end velkommen til at beskylde mig for at lyve, og anklage mig Carsten Storbjerg Skaarup for injurier og bagvaskelse, når jeg skriver om Jyske Bank koncernen, og deres mange medvirkende som i forening står bag bankens organiseret kriminalitet.
Alle disse medlemmer af denne organisation, der har magten over samfundet, og bestemmer hvem der skal overholde lovgivningen og hvem der ikke skal, samtiden med at disse giver de danske Banker mere og mere magt, og indflydelse på at bankerne som Jyske Bank A/S frit kan lave betingelser som strider mod dansk lovgivning, hvilket Jyske Bank har tvunget deres 500.000 kunder til at godkende, hvis kunderne bliver klar over at Jyske Bank har laver regler der er imod loven, har kunden først skrevet under på Jyske Banks vedtægter, har Jyske Bank fuld kontrol, og er kunden utilfreds, skal kunden selv rejse en sag mod Jyske Bank i domstolene, hvor Jyske Bank har deres daglige gang.
Jeg har brug for din og befolkningens støtte og hjælpe til at gøre opmærksom på dette problem for den manglende retssikkerhed.
For når magtfulde organisationer, som danske banker laver bedrageri og anden organiseret strafbar kriminalitet, og de danske politikere og pressen ikke mener mine opdagelser, og beviser er noget som er nyttige oplysninger, og ikke vil være med til at få stoppet den omfattende korruption og det kammerateri som styre Danmark, så er danskernes retssikkerhed ikke eksisterende, når de mest magtfulde organisationer udsætter deres kunder for organiseret bedrageri.
Hvad skal jeg gøre når den danske stat samlet set ikke ønsker at gøre op med det kammerateri der styrer samfundet, uden for ret og lov.
Jeg ville heller bruge min tid på at finde de rigtige steder at filme billeder som disse nedenfor.
Frem for at tage billeder af Jyske Bank og Jyske Bank Bilerne som du kan se her i Google Linket.
Venligst Carsten Storbjerg Skaarup
Søvej 5.
3100. Hornbaek
Danmark
Telefon. +45 2222 7713.

Solnedgang over Langebro i Ålsgårde.
Billedet er taget fra Helsingør 11 Juni 2022.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr som her en svaneunge og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr som disse gæslinger og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr som denne ælling og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr som denne And og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr som dette Andepar og planter.

Hvad vil Jyske Bank A/S og Anders Dam fortrække af billeder, Jyske Bank bilen, eller af natur som sol opgang, Solnedgang, dyr som disse ænder og planter.

Solnedgang over Helsingør lystbådehavn.
Et fantastisk syn.

Solopgang over Hornbæk Sø
Det er smukt.
TAGS.
Vil i som jeg her har nævnt, sætte jer godt ind i det jeg har skrevet på www.banknyt.dk
Og læse de mange bilag jeg har henvist til, og ikke mindst læs tekster på billederne af Jyske Bank bilen, og så fortæl mig om i har noget at tilføje til min fortælling, måske rettelser eller andet, så bedes i afholde et møde, for der at rette eventuelle fejl eller misforståelser, og afdække om jeres passivitet reelt handler om at Danmarks største virksomheder og mægtige organisationer som i er en del af, ved optræde passiv reelt dækker over Jyske Banks forbrydelser eller overtrædelser, som her hvor Jyske Bank ved Susanne Sørensen har overtrådt tinglysningsloven, Jyske Banks juridiske direktør nægter at det er nogle overtrædelse, og nægter at indrømme nogle overtrædelse, og nægter at give mig en undskyldning,
My offer to Jyske Bank A/S, is that I can withdraw the just-initiated case for violation of the Land Registration Act Chase BS-6653/2024-VIB, when Jyske Bank admits that the Bank has violated the law,
Lars Stensgaard Mørch,
Herningvej 102. 2. 005,
8600 Silkeborg,
,
Per Damborg Skovhus,
Marienlundsvej 36. V6,
8600 Silkeborg,
,
Niels Erik Jakobsen,
Søholt Allé 60,
8600 Silkeborg,
,
Peter Schleidt,
2800 Lyngby,
,
Martin Skovsted-Nielsen,
Kollundvej 4,
8600 Silkeborg,
,
Jyske Bank,
Anders Christian Dam,
Vesterlundvej 91K,
8600 Silkeborg,
,
Keld Norup,
Ved Bølgen 13. 4. th,
7100 Vejle,
,
Kurt Bligaard Pedersen,
Vesterled 22,
2100 København Ø,
,
Rina Asmussen,
Emiliekildevej 28,
2930 Klampenborg,
,
Bente Overgaard,
Eggersvej 6,
2900 Hellerup,
,
Anker Laden-Andersen,
Jacob Sewerinsvej 3B,
9300 Sæby,
,
Per Schnack,
Skovagervej 4,
2840 Holte, Søllerød,
,
Marianne Jensen,
Vesterled 26,
8300 Odder,
,
Johnny Toft Christensen,
Bakkedraget 12,
9850 Hirtshals, Horne,
,
Michael Christen Mariegaard,
Carl Plougs Vej 17,
3460 Birkerød,
,
Henriette Thrane Hoffmann,
Rylevej 12,
8700 Horsens,
,
Line Skov Fuglkjær,
Skovbærvej 15,
8840 Rødkærsbro,
,
,
Søren Woergaard,
Markedsdirektør,
+4589891770,
sw@jyskebank.dk,
,
Anette Kirkeby,
Erhvervspartner,
+4589891771,
kirkeby@jyskebank.dk,
,
Nicolai Hansen,
Erhvervspartner, Internationalt Erhverv,
+4589891774,
nicolai-hansen@jyskebank.dk,
,
Jeanett Kofoed-Hansen,
Operations, Innovation Officer, erhverv,
+4589894976,
jkh@jyskebank.dk,
,
Lars Aaquist, Tidligere Jyske Bank, ansat i, Danske Bank,
,
Casper Dam Olsen,
Erhvervspartner,
+4589891773,
casper-dam@jyskebank.dk,
,
Birgith Bush Thuesen,
Den grønne slagter,
Inkasso Jyske Bank,
,
Line Braad Winding,
Bankrådgiver,
+4589898630,
,
Jeanette Høye Thestrup,
Bankrådgiver,
+4589899979,
,
Tina Agergaard,
Erhvervsrådgiver,
+4589891777,
agergaard@jyskebank.dk,
,
Regina Hjort Ernstsen,
Bankrådgiver,
+4589891778,
,
,
Jyske Bank Servicecenter,
Kastaniehøjvej 2,
8600 Silkeborg,
+4589898999,
servicecenter.silkeborg@jyskebank.dk,
,
Ole Brondbjerg, +4589895602, brondbjerg@jyskebank.dk, Gitte Møller Hindkær, +4589893563, gittehindkaer@jyskebank.dk, Iben Riis, +4589898330, ibenriis@jyskebank.dk, Anette Kalhøj, +4589894841, anette.kalhoj@jyskebank.dk, Birgit Forsom, +4589894865, birgit.forsom@jyskebank.dk, Birthe Rindom Færgemann, +4589894873, birthe.faergemann@jyskebank.dk, Cecilie Mølgaard,+4589894894, cem@jyskebank.dk, Charlotte Kjærgaard, Kjærgaard, +4589894866, charlotte.kjaergaard@jyskebank.dk, Connie Lykke Nielsen, +4589899542, connie-lykke@jyskebank.dk, Hanne Lindgård Holm, Lindgård, +4589894884, hanne-holm@jyskebank.dk, Kristian Lauritsen, Lauritsen, +4589894888, kristian.lauritsen@jyskebank.dk, Lilian Friis Mortensen, Friis, +4589894854, lfm@jyskebank.dk, Lone Nielsen, +4589894912, ln@jyskebank.dk, Lotte Melgaard Birch, Melgaard, Birch, +4589894909, melgaard@jyskebank.dk, Louise Thygaard Geisshirt, Thygaard, Geisshirt, +4589894862, loge@jyskebank.dk, Marianne Bryde Laursen, Bryde, +4589894852, mela@jyskebank.dk, Rikke Brøgger, Brøgger, +4589894844, rikke-broegger@jyskebank.dk, Susanne Storm Mortensen, Storm, +4589894869, susanne.storm@jyskebank.dk, Alice Frank, +4589894887, alicefrank@jyskebank.dk, Charlotte Vester, Vester, +4589899712, cv@jyskebank.dk, Dorthe Stenby Brixen, Stenby, Brixen, +4589897305, dorthebrixen@jyskebank.dk, Helle Duemark, Duemark, +4589894893, duemark@jyskebank.dk, Henriette Bach Christensen, Bach, +4589894898, hbr@jyskebank.dk, Jeanette Nielsen, +4589891279, j.nielsen@jyskebank.dk, Michelle Haastrup Stæhr Bengtsen, Haastrup, Stæhr, Bengtsen, +4589899504, michelle.bengtsen@jyskebank.dk, Rikke Frits Bjerregaard, Frits, Bjerregaard, +4589894878, rikkefrits@jyskebank.dk, Rikke Holm Martinussen, Holm, Martinussen, +4589894868, ria@jyskebank.dk, Susanne Sørensen, +4589894863, s-sorensen@jyskebank.dk, Vibeke Rask, Rask, +4589894886, vibeke-rask@jyskebank.dk, Winnie Mølsted Mikkelsen, Mølsted, +4589894881, wm@jyskebank.dk, Gitta Anna Dahl Jensen, +4589894845, gitta@jyskebank.dk, Jens Carl Winkler, +4589894899, jens.carl.winkler@jyskebank.dk, Kirsten Toft, +4589894847, k-toft@jyskebank.dk,
,
,
Susanne Sørensen,
Senior Operations, Innovation Officer,
+4589894863,
s-sorensen@jyskebank.dk,
,
Kirsten Toft,
Operations, Innovation Officer, Kundeoverførsel, Erhverv, kreditsager,
+4589894847,
k-toft@jyskebank.dk,
,
Søren Ivarsen, Jyske Bank,
Vice President, Jyske Bank,
Gældspleje, renter,
Siv@jyskebank.dk,
,
Morten Ulrik Gade,
Jurdisk Jyske Bank,
Advokat Jyske Bank,
Jurist,
+4589892446,
mug@jyskebank.dk,
,
Statsministeriet,
Christiansborg,
Prins Jørgens Gård 11,
1218 København K,
+4533923300,
stm@stm.dk,
,
BEC,
BEC Financial,
BEC Financial Technologies,
Havsteensvej 4,
DK-4000 Roskilde,
+4546382400,
bec@bec.dk,
,
BEC ledelse, Jesper Nielsen, CEO, Tillidshverv, Bestyrelsesmedlem, Finanssektorens, Arbejdsgiverforening, JN Data A/S, Lars Malmberg, Deputy CEO, Head of Customers, Business Innovation, Jesper Andersen, CTO, Head of, Tech, Transformation, Operations,
,
JN Data,
Havsteensvej 4,
4000 Roskilde,
+4563636363,
jndata@jndata.dk,
,
Bestyrelsen JN Data, David Hellemann, Formand, Koncerndirektør Nykredit, Peter Schleidt, Næstformand, Koncerndirektør Jyske Bank, Jesper Nielsen, Bestyrelsesmedlem, Administrerende direktør, BEC, Esben K. Laustrup, Bestyrelsesmedlem, Administrerende direktør, Bankdata, Torben Finnemann, Bestyrelsesmedlem, Administrerende direktør, SDC, Henrik Holm, Medarbejderrepræsentant, Medarbejder, JN Data, Silkeborg, Christoffer Lykbak, Medarbejderrepræsentant, Medarbejder, JN Data, Roskilde, Annette Juul, Medarbejderrepræsentant, Medarbejder, JN Data, Roskilde,
,
Bank Data,
Erritsø Bygade 102,
7000 Fredericia,
+4579242233,
bankdata@bankdata.dk,
,
Bankdata, administrerende direktør, Esben Kolind Laustrup, Direktionen, adm. direktør, Esben Kolind Laustrup, direktør, Udvikling, Claus Hjort Bjerre, direktør, Drift, Compliance, Lene Weldum,
,
bestyrelsen bankdata,
Lise Fuhr, formand, direktør, ETNO, De europæiske teleselskabers sammenslutning,
Niels Husted Kjær, direktør, Alexandra Instituttet,
Mai Louise Agerskov, direktør, INCUBA A/S,
Martin Østergaard Christensen, stadsdirektør, Aarhus Kommune,
Esben Kolind Laustrup, CEO, Bankdata,
Johan Bitsch Nielsen, Danmarks Eksport, Investeringsfond,
Kristian Pedersen, Dekan, Natural Science, Aarhus Universitet,
Casper Klynge, vicedirektør, Dansk Erhverv,
Morten Rosted Vang, Dansk Industri,
Charlotte Møller Andersen, CEO, Cryptomathic,
,
Nationalbanken,
Danmarks Nationalbank,
Langelinie Allé 47,
2100 København Ø,
+4533636363,
kommunikation@nationalbanken.dk,
,
Bestyrelsen Nationalbanken,
Professor, Christian Schultz, Departementschef, Michael Dithmer, CEO, Kristian Hundebøll, Folketingsmedlem, Anne Paulin, Folketingsmedlem, Torsten Schack Pedersen, Formand for BUPL, Elisa Rimpler, Professor, Christian Schultz, Departementschef, Michael Dithmer, Departementschef, Johan Legarth,
Medlemmer af repræsentantskabet Danmarks Nationalbank,
Formand, Professor, Christian Schultz, Næstformand, Adm. direktør, Anne Hedensted Steffensen, Folketingsmedlem, Alex Ahrendtsen, Folketingsmedlem, Hans Andersen, Folketingsmedlem, Lisbeth Bech-Nielsen, Folketingsmedlem, Preben Bang Henriksen, Folketingsmedlem, Samira Nawa, Folketingsmedlem, Anne Paulin, Folketingsmedlem, Torsten Schack Pedersen, Folketingsmedlem, Jesper Petersen, Departementschef, Michael Dithmer, Departementschef, Johan Legarth, Adm. direktør, Jens Bjørn Andersen, CEO, Connie Astrup-Larsen, Formand, Morten Skov Christiansen, Adm. direktør, Asger Enggaard, Adm. direktør, Kathrine Forsberg, CEO, Kristian Hundebøll, Formand, Claus Jensen, Adm. direktør, Marianne Lyngby Pedersen, Formand for, Forbrugerrådet, Tænk, Anja Philip, Formand for, BUPL, Elisa Rimpler, Professor, Philipp Schröder, Professor, Christian Schultz, Adm. direktør, Anne Hedensted Steffensen, Adm. direktør, Christian Woller, CEO, Gitte Pugholm Aabo,
,
Finanstilsynet,
Strandgade 29,
1401 København K,
finanstilsynet@ftnet.dk,
,
Bestyrelsen i Finanstilsynet,
Formand, Nina Dietz Legind, Professor, ph.d., Juridisk Institut, Syddansk,
Næstformand, Marianne Rørslev Bock, CFO i, Scandinavian Tobacco Group A/S, “Der hvor advokaten Mette Marie Nielsen var ansat, efter at have holdt sin klient ude af klientens egen sag, og skjulte et samarbejde med Jyske Bank, hvilken var sagsøgte i klientens sag,”,
Svein Andresen, Fhv. generalsekretær i, Financial Stability Board,
Peter E. Storgaard, Chef for afdelingen for, Finansiel Stabilitet, Danmarks Nationalbank,
Paul Brüniche-Olsen, Fhv. administrerende direktør i, Lærernes Pension,
Thomas Elholm, Professor, ph.d., Juridisk Fakultet, Københavns Universitet, ,KU,
Martin Tvede Zachariasen, Rektor, professor i datalogi, Færøernes Universitet,
Carsten Holdum, Fhv. forbrugerøkonom i, PFA, og chefkonsulent i forbrugerrådet, TÆNK,
Carsten Nøddebo Rasmussen, Fhv. administrerende direktør i, Realkredit Danmark,
Steen Lohmann Poulsen, Observatør for, Erhvervsministeriet,
,
Finansministeriet,
Christiansborg Slotsplads,
1218 København,
+4533923333,
minister@fm.dk,
Fm@fm.dk,
,
Justitsministeriet,
Slotsholmsgade 10,
1216 København K,
+4572268400,
,
Finans Danmark,
Amaliegade 7,
1256 København K,
+4533701000,
mail@finansdanmark.dk,
,
Bestyrelsen Finans Danmark,
Koncernchef, Michael Rasmussen, Nykredit Realkredit, Personlig Suppleant, Koncerndirektør,
Anders Jensen, Nykredit Realkredit,
Bankdirektør, Mads Skovlund Pedersen, Nordea, Personlig Suppleant, Bankdirektør, Helene Bløcher, Nordea,
Adm. direktør, Carsten Egeriis, Danske Bank, Personlig Suppleant, Bankdirektør, Christian Bornfeld, Danske Bank,
Direktør, Ole Beith, Sparekassen Thy, Personlig Suppleant, Bankdirektør, Lars Frank Jensen, Kreditbanken,
Adm. direktør, John Christiansen, Lån & Spar Bank, Personlig Suppleant, Bankdirektør, Claus Andersen, Ringkjøbing Landbobank,
Ordf. direktør, Lars Stensgaard Mørch, Jyske Bank, Personlig Suppleant, Adm. direktør, Carsten Tirsbæk Madsen, Jyske Realkredit A/S,
Adm. direktør, Karen Frøsig, Sydbank, Personlig Suppleant, Bankdirektør, Bjarne Larsen, Sydbank,
Adm. direktør, Jens Kr. A. Møller, DLR Kredit A/S, Personlig Suppleant, Direktør, Pernille Lohmann, DLR Kredit A/S,
Adm. direktør, Lasse Nyby, Spar Nord Bank, Personlig Suppleant, Bankdirektør, Martin Kudsk Rasmussen, Spar Nord Bank,
Adm. direktør, Klaus Skjødt, Sparekassen Kronjylland, Personlig Suppleant, Adm. direktør, Allan Aaskov, Lollands Bank,
,
Advokatsamfundet,
Kronprinsessegade 28. 4. sal,
1306 København K,
+4533969798,
postkasse@advokatsamfundet.dk,
,
Højesteretsdommer,
Dommer Kurt Rasmussen,
Kurt Rasmussen,
,
Domstolsstyrelsen,
Amagerfælledvej 56,
2300 København S,
post@domstolsstyrelsen.dk,
,
Lundgrens,
Lundgrens Advokatpartnerselskab,
Tuborg Boulevard 1,
2900 Hellerup,
+4535252535,
info@lundgrens.dk,
,
MARTIN KIRKEGAARD,
MICHAEL ALSTRØM,
THOMAS KRÆMER,
NINA RINGEN,
TOBIAS VIETH,
NIELS WIVE KJÆRGAARD,
,
Advokat Dan Stampe-Terkildsen,
Dan Stampe-Terkildsen,
Thorvaldsensvej 27.4. th,
1871 Frederiksberg C,
,
MAGNUSSON DANMARK,
MAGNUSSON,
+4582515100,
+4528119513,
dat@magnussonlaw.com,
,
Emil Hald vendelbo Winstrøm,
ehvw@ramboll.dk,
Emil Hald Vendelbo, Rambøll,
,
Mette Marie Nielsen,
Danske Bank,
+4521742872,
metnie@danskebank.dk,
,
Jens Grunnet-Nilsson,
jgn@lundgrens.dk,
+4526536211,
+4535252980,
,
Sebastian Lysholm Nielsen,
SLY@LUNDGRENS.DK,
+4535252887,
+4553562231,
,
Pernille Hellesøe,
PHT@LUNDGRENS.DK,
+4535252963,
,
Karoline Stampe Eriksen,
,
Martin Kirkegaard, Partner, Direktør, mki@lundgrens.dk, +4530188726, +4535252903, Peter Mollerup, Advokat, pem@lundgrens.dk, +45 30638376, +4535252997, Formand For Bestyrelsen, Partner, Søren Danelund Reipurth, sdr@lundgrens.dk, +4531143014, +4535252944,
,
Dansk Erhverv,
Børsen,
1217 København K,
+4533746000,
info@danskerhverv.dk,
,
Henrik Hyltoft,
,
Direktionen i Dansk Erhverv, Brian Mikkelsen, Laurits Rønn, Morten Langager, Direktionen, Brian Mikkelsen, Adm. direktør, +4533746666, BMK@DANSKERHVERV.DK, Laurits Rønn, Viceadm. direktør, +4528142840, +4533746603, LKR@DANSKERHVERV.DK, Direktionen, Morten Langager, Direktør, +4520278771, +4533746199, MOL@DANSKERHVERV.DK,
,
Horten,
Horten Advokatpartnerselskab,
Philip Heymans Allé 7,
2900 Hellerup,
+4533344000,
info@horten.dk,
,
Birgitte Frølund,
BESTYRELSEN,
Christian Gregersen, Managing Partner, +4533344312, +4552344312, cgr@horten.dk, Sekretær, Maria Lange Harder,
,
Anders Bager Jensen, Direktør, +4533344477, +4552344477, aba@horten.dk,
,
Kromann Reumert,
Kromann Reumert advokater,
Sundkrogsgade 5,
2100 København Ø,
+4570121211,
mail@kromannreumert.com,
,
Jens Steen Jensen,
,
Arne Møllin Ottosen, formand, Partner, København, +4538774466, +4520197462, ao@kromannreumert.com, Christian Jul Madsen, Partner, Aarhus, +4538774452, +4520197483, cjm@kromannreumert.com, Jacob Høeg Madsen, Partner, København, +4538774458,+4540303016, jhm@kromannreumert.com, Marianne Granhøj, Partner, København, +4538774680, +4524274820, mrg@kromannreumert.com, Jakob Hans Johansen, Partner, København, +4538774420, +4561613032, jaj@kromannreumert.com,
,
Lund Elmer Sandager advokater,
Lund Elmer Sandager,
Kalvebod Brygge 39 – 41,
1560 København V,
+4533300200,
info@les.dk,
,
Philip Baruch,
,
Kristian ambjørn buus-nielsen,
Les advokater,
LES,
+4533300226,
+4551804935,
kbn@les.dk,
JURIDISK ASSISTENT, Christina Palmkvist,
,
Bestyrelsen i Lund Elmer Sandager,
Peter Mejlby, Direktør, CEO, +4533300211, +4527 276158, pme@les.dk, Linea R. Conforti, Partner, advokat, +453330024, +4520863838, lc@les.dk, JURIDISK ASSISTENT, Mette Lambert, Morten Schwartz Nielsen, Partner, advokat, +4533300271, +4521678203, msn@les.dk, JURIDISK ASSISTENT, Christina Palmkvist, Jacob Roesen, Partner, advokat, +4533300268, +4561554359, jro@les.dk, JURIDISK ASSISTENT, Lisbeth Skifte, Mathias Toxværd, Partner, advokat, +4533300247, +45 61701448, mto@les.dk, JURIDISK ASSISTENT, Charlotte Windeballe Andersen,
,
DLA Piper Denmark, Advokatpartnerselskab,
DLA Piper advokater,
DLA Piper,
Oslo Plads 2,
2100 København Ø,
+4533340000,
denmark@dk.dlapiper.com,
,
Advokat Martin Lavesen,
Martin Lavesen,
+4533340048,
+4540180081,
martin.lavesen@dk.dlapiper.com,
+4533340000,
Strandmarken 3A,
3050 Humlebæk,

Solopgang over Hornbæk Havn.
Jyske Bank ved jeg har fotografering som interesse, og nyder da også mine mange billeder af Jyske Bank bilerne.
Og så længe Domstolsstyrelsens ansatte vælge at dække over den Korruption og den kriminalitet som Jyske Banks bevisligt står bag, så findes der ikke retfærdigt i de danske domstole, som ved kammerateri vælger at dækker over de største kriminelle danske organisationer.